Daily Archives: 10 Mart 2015

Dernegimizden Ankara Valisine Ziyaret

b1 b2

05 Şubat 2013 tarhinde Federasyon Başkanı Sayın Hilmi GÖKÇINAR ın başkanlığında Kırşehir Dernekler Federasyonunun Onur Kurulu üyesi Yiğit Akü Yönetim Kurulu Başkanı Hamit Yiğit , Yiğit Akü Yönetim Kurulu Üyesi Osman Çakır ,Onur Kurulu üyesi işadamlarından Doğan Aslan, Kırşehir Dernekler Federasyonu Genel başkan yardımcılarından Kadir Ardıç, Halil Kolukırık, Hacı Yakup Saylam, Bülent Çağlar, Ahmet Demirtaş, Hüseyin Kayapınar, Ramazan Tekinarslan , Nermin Hendek , Genel Sekreter Yardımcısı Hacı Derviş Kaplan , İş Adamı ve Yönetim Kurulu Üyesi Kemal Coşgun ,Yönetim Kurulu üyeleri Nevzat Gürer ve Mahmut Ay ın katılımıyla Ankara Valisi Sayın Alaaddin Yükseli makamlarında ziyaret etmişlerdir.

İki yıldır Ankara Valiliği görevinde bulunan Sayın Alaaddin YÜKSEL Ulustaki tarihi binada ve Ulu Önder ATATÜRKün Cumhuriyetin ilk yıllarında bakanlar kurulu toplantı odası olarak kullandığı mekanda Kırşehirlileri  ağırlamışlardır.
Kırşehirliler Federasyon Başkanı Hilmi GÖKÇINAR; bir bilgilendirme konuşması yaparak Federasyonun çalışmaları hakkında bilgi sunumundan sonra heyette bulunan üyeleri Sayın Valiyee tanıtmışlardır.

Samimi bir hava içersinde geçen toplantıda Ankara Valimiz Sayın Alaaddin YÜKSELde heyete hitaben bir konuşma yaparak Federasyon çalışmalarından dolayı kutlamışlardır. Kendileri Kırşehiri çok sevdiğini Anadolumuzun bir değeri olduğunu ifade etmişlerdir. Ancak nüfus cüzdanımızda ne yazarsa yazsın şu anda yaşadığımız şehir Ankaraya öncelik vererek Başkentimizi özlenen seviyeye getirmek hepimizin ve başta sivil toplum kuruluşlarının da önceliği olmasını vurgulamışlardır.Bu konuda Federasyonumuza çok iş düştüğünü de belirtmişlerdir. Ankarada yapacağımız çalışmalarında mutlaka Kırşehire de faydası dokunacaktır diyerek kendilerine yardımcı olunmasını istemişlerdir.
Sayın Valimiz konuşmasında heyette bulunan iş adamlarımızla yakından ilgilenip başarılı çalışmalarından dolayı kutlayarak bitirmişlerdir.

Vali, Kırşehirliler Federasyonu’nu Ziyaret Etti…

v1 v2

Kırşehir Valisi Özdemir Çakacak, Kırşehirli Dernekler Federasyonunu ziyaret etti.
Federasyon Başkanı Hilmi Gökçınar tarafından ağırlanan Vali Çakacak, Kırşehirli STK yöneticilerinin sorunlarını dinledi. Ankara
da temaslarda bulunan Kırşehir Valisi Özdemir Çakacak, Başkentte faaliyet gösteren Kırşehirli sivil toplum örgütlerini de ihmal etmedi.  Kırşehirli Dernekler Federasyonuna konuk olan Vali Çakacak, Ankarada yaşayan Kırşehirlilerle kucaklaştı. Yönetim Kurulu üyeleri , Kadın ve Gençlik Komisyonu Üyelerinin de hazır bulunduğu ziyaret sırasında, Federasyon Başkanı Hilmi Gökçınar, faaliyetleri hakkında Vali Çakacaka kısa bir sunum yaptı.
“KIRŞEHİR ADINA ETKİLİ BİR LOBİ YARATMALIYIZ”
“Ankara
da Kırşehirden daha çok Kırşehirli var” diyen Başkan Gökçınar, bu potansiyeli bir araya getirmek ve kent adına Ankarada daha etkili bir lobiye sahip olmak için organize olmanın şart olduğunu belirtti. Sadece 6 dernekle başladıkları federasyonlaşma macerasına şu an 50ye yakın dernekle devam ettiklerini ifade eden Gökçınar, kurumsal olmanın önemine değindi. Gökçınar,  sadece düğün, cenaze vb. ziyareti yapan bir kurum olmaktan ziyade Kırşehire yararlı olmak için Başkent Ankarada etkili çalışmalar yapan bir kurum olmaya çalıştıklarını dile getiren Gökçınar, Yönetim Kurulu üyelerini Vali Çakacak ile tanıştırdı ve ziyaretinden dolayı Vali’ye teşekkür etti.
“AHİ EVRAN
I DAHA İYİ ANLADIM”
Vali Özdemir Çakacak da, Başkent
te Kırşehir adına faaliyetler yürüten böyle bir sivil toplum kuruluşunun var olmasının çok anlamlı olduğunu söyledi. Ankarada önemli konumlarda bulunan birçok Kırşehirli olduğunu belirten Vali Çakacak, “Sizin Kırşehire bağlılığınız ve faaliyetleriniz özellikle gelecek nesiller için çok önemli. Kırşehirli ailelerin, belki hiç Kırşehire gitmemiş çocukları sayenizde Kırşehiri tanıyor” dedi.
Kırşehir
de göreve başladıktan sonra çok kısa sürede Kırşehirlilerle sıcak bir ilişki geliştirdiklerini ifade eden Vali Çakacak, şunları kaydetti:
“Ben Kırşehir
e geldikten sonra Ahi Evranı daha iyi anlamaya başladım. Ahi Evranın kapın açık olsun felsefesini biz devlet görevlileri olarak uygularsak vatandaşa çok daha iyi hizmet vermiş oluruz. Ben çalışma arkadaşlarıma kapıya geleni göndermeyin diyorum. Randevuyla gelenler ayrı. Ama köyden çıkıp Valilik kapısına sıkıntılarını çözmeye geleni asla bekletmem”
“TERMAL TURİZM KIRŞEHİR
İN GELECEĞİ”
Termal Turizm
in Kırşehirin geleceğinde çok önemli bir yeri olduğunu ifade eden Vali Çakacak, bu alanda Kırşehirden ya da dışardan gelecek her türlü yatırımı çok önemsediklerini ve bu alanda yatırım yapmak isteyenlere her türlü desteği sağlayacaklarını söyledi. Vali Çakacak, teknolojik seracılığı Kırşehirde yaygınlaştırmak için de çalışmalar başlattıklarını belirterek bu konuda Tarım Bakanlığıyla temaslarda bulunduklarını aktardı.
Vali Çakacak daha sonra salonda bulunan Kırşehirli STK temsilcilerine söz vererek sorunlarını ve önerilerini dinledi. Başkan Hilmi Gökçınar,  Kırşehirli Dernekler Federasyonu  adına Vali Çakacak
a bir teşekkür plaketi sundu.

Kırşehirli Dernekler Federasyonu Başkanı Hilmi Gökçınar,Vali Özdemir Çakacaka Kırşehirin gelişmesi adına iki önemli projelerinin olduğunu aktardı.
Tüm şehirlerde yapılmasına karşın, Ahi Evran kutlamalarının merkezinin Kırşehir olduğunu dile getiren Gökçınar, bu konuda Kırşehir
i çok daha öne çıkaracak bir projeye imza atılabileceğini söyledi. Gökçınarın hayata geçirmek istediği projeye göre; Ahiliğin felsefeleri içerisinden o yıla ait bir felsefe başlığı belirlenecek. Türkiye genelinde 81 il her sene kutlamalar sırasında kendi Ahisini seçtikten sonra, bunların arasından bir tanesi “Yılın Ahisi” seçilecek. Kırşehirde yapılacak büyük bir organizasyonla Yılın Ahisinin Şed Kuşanma Töreni Kırşehirde yapılmasını dile getirirken ikinci  Projenin yakın bir gelecekte açıklayacağını kaydetti.