Başkan

Halil-KOLUKIRIKSaygıdeğer Hemşerilerimiz;
Günümüz şartlarında insanlar hayatlarını daha raha sürdürebilecekleri düşüncesiyle doğup büyüdükleri yerlerden başka yerlere özelliklede büyük şehirlere göç etmektedir. Bunun sonucunda da göç ettikleri yerlerde hemşeri gurupları oluşturmaktadırlar. İç anadolu’nun en büyük illerinden biri olan başkent Ankara’ya 180 km uzaklıktaki doğup büyüdüğümüz şirin ilimiz Kırşehir’den yoğun bir hemşeri topluluğu gelmiştir.
İşte bizlerde bu topluluğun  bir parcası olarak siz değerli hemşerilerimizi Anadolu bozkırının ortasında bir nazar boncuğu gibi duran Evliyalar yurduyla, Türkmen diyarıyla, Yüzyılların kültürünü bugünlere taşıyıp Kırşehir’den, Türkiye’ye uçuran abdallarla, Türkçe’nin ilk defa devlet dili olmasında büyük emekleri olan Baba İlyasla, onun oğlu Muhlis paşayla ve onun oğlu Aşıkpaşayla, 32 esnaf piri dönemin deli boranı Ahi Evran Veliyle, bir adı sevgi olan Yunus’la KIR-DER olarak sizleri buluşturmak üzere ziyaret etmiş olduğunuz bu siteden faaliyetlerimizi sizlerle paylaşmanın sevinçi içinde hepinizi saygıyla selamlıyor, hürmetlerimizi sunuyorum.

Değerli Hemşerilerim;
Bundan 10 yıl önce kurulan derneğimiz kesinlikle ve kesinlikle bizimde bir derneğimiz var amacıyla kurulmuş bir dernek olmamıştır, olmayacaktır da. Y.KIR-DER adı taşıyan derneğimiz gurbetteki hemşerilerine sahip çıkılması adına ne gerekiyorsa yapmakla kalmamış, bu hemşerilerini de bir araya getirmek için çeşitli organisazyonlar gerçekleştirmiştir.
Sizlerle zaman içinde bazı nedenlerden dolayı yüz yüze olmasa da bu sitemiz aracılığyla haberleşip, sizlerle “KIRŞEHİRLİLİK” bağının  perçinleşmesine birlikte gayret göstermeye çalışacağız
Şuna emin olunuz ki, tek dileğimiz tüm hemşerilerimizin her şeyden önce ben “KIRŞEHİRLİYİM” deyimin benliğimize, ruhumuza, adeta nakış oyası gibi işleyerek yerleşmesini sağlamaktır. Kırşehirli hemşerilerimizi, siyasi görüşü, dünya yaşantısı, manevi anlayışı, işi, ekomomik, kültür, eğitim durumuyla değil Kırşehirli olmalarından dolayı bir birimizi seveceğiz, sayacağız, imkanlarımızı seferber ederek yardımcı olmakla sorumlu olduğumuz bilincinde hem olacağız. Hemde olunması için gayret göstereceğiz. Bu  düşünce, bizi birbirimize kenetleyecek, hem birey olarak, hemde bir Kırşehirli olarak, hemde Kırşehir’e oldukça artı değer kazandıracaktır.
Bu vesileyle şimdiden göstereceğiniz duyarlılığa ve ilgiye teşekkür ediyor, sitemizin hayırlı uğurlu olmasını diliyor, hepinize saygılarımı sunuyor muhabbetle kuçaklıyorum.

Halil KOLUKIRIK
             Y.KIR-DER Gen. Baş.