Faaliyetlerimiz

2013
Yardımda Rekor Yılı
Yenimahalle Kırşehirliler Dayanışma Eğitim ve Kültür Derneği tarafından yapılan yardımlar 2013 yılı içerisinde rekor son 13 yılın rekor seviyesine ulaştı. 2013 yılı içerisinde Ramazan ayı içerisinde 700 aileye irili ufaklı paketler halinde gıda yardımı yapıldı. Yine 2013 yılı içerisinde Derneğimizce 2 hafta sonunda düzenlenen etkinliklerle toplamda 500 adet çocuğumuza kışlık mont yardımı yapıldı. Yenimahalle Kırşehirliler Dayanışma Eğitim ve Kültür Derneği Genel Başkanı Halil Kolukırık “2013 yılında yardımlarımız derneğimiz açısından son 13 yılın rekor seviyesine ulaşmış olup her sene yapılan yardımların sayısını elimizdeki imkânlar dâhilinde arttırarak devam edeceğiz” dedi. Sosyal yardımlaşma ve dayanışmanın Yenimahalle bölgesindeki lider isimlerinden Başkan Kolukırık açıklamalarına şöyle devam etti. “2013 senesi bizler için büyük ve mutluluk ve gurur kaynağı olmuştur. İhtiyaç sahibi 700 ailenin yüzlerindeki gülümsemeyi görmek, 500 çocuğumuzun gözlerindeki sevinci görmek tarif edilemez bir mutluluktur. Bu mutluluğa ortak olan değerli dernek yönetim kurulumuza ve üyelerime teşekkürü bir borç bilirim ” dedi.

1 2 3 4

2012
Yenimahalle Kırşehirliler Derneği Yardıma Devam Dedi
2012 Yılında da Yenimahalle Kırşehirliler Dayanışma Eğitim ve Kültür Derneği tarafından yapılan yardımlar hem ihtiyaç sahibi ailelerin yüzünü güldürdü, hem çocukları sevindirdi. İhtiyaç sahibi tüm ailelerle ilgilenmek için ellerinden geleni yapmaya çalıştıklarını belirten Başkan Halil Kolukırık 2000 yılından beri yapılan yardımların bu senede artarak devam ettiğini açıkladı. Derneğimize herhangi bir sebeple gelen hiçbir insanımızı geri çevirmeyip elimizdeki imkânlar dâhilinde sorunlarını çözmeye çalışıyoruz dedi. Hemşerimiz olsun olmasın bölge halkımızdan fazladan bir ailenin daha ihtiyacını nasıl karşılayabiliriz, bir çocuğun daha yüzünü nasıl güldürebiliriz heyecanı ve mutluluğuyla Derneğimiz çalışmalarını sürdürecektir.

a b c

2011
Yenimahalle Kırşehirliler Derneği Sevindiriyor
Yenimahalle Kırşehirliler Dayanışma Eğitim ve Kültür Derneği, ihtiyaç sahibi ailelere gıda, çocuklara giyim ve kırtasiye yardımı yaptı.Sağlık hizmetlerinden Son Derece Memnun Olduğunu Söyledi.
Genel Başkanı Halil Kolukırık, yaptığı açıklamalarda faaliyetleriyle ilgili olara şunları söyledi:
“Dernek genel merkezimiz tarafından 340 yoksul aileye gıda yardımı yapıldı. Yönetim olarak yine Eylül ayı içinde 158 yoksul çocuğu giydirip kuşattık. Çocuklarımıza ayrıca kırtasiyeleri de dağıtıldı.”2000 yılından 2006 yılına kadar her yıl 150 fakir aile çocuğunu giydirip kuşatan,hijyenik ortamda sünnetlerini yaptıran ve Karşıyaka Pazar yerinde sünnet şölenlerini kalabalık halk topluluğu eşliğinde gerçekleştiren Genel Başkanı Halil Kolukırık ve yönetimi,2006 yılından bu yana da insanlar arasında ayrım yapmadan her yıl Ramazan ayında fakir insanların gıda,öğrencilerin de giyim ve kırtasiye ihtiyaçlarını karşılıyor.Sosyal her türlü hizmetleri yapmaktan haz duyduklarını söyleyen Genel Başkan Halil Kolukırık,daha  sonra şunları söyledi:
“Bölge insanlarının iyi ve kötü günlerinde dernek olarak hep yanlarındayız. Bundan böyle de hizmetlerimiz artarak devam edecektir.”
Genel Başkan Kolukırık, açıklamasının sonunda tüm İslam aleminin ve Türk dünyasının Ramazan Bayramının huzur, refah, barış ve sağlık içinde geçmesi temennisinde bulundu.

1 2

2010
Yardımda Sınır Tanımıyorlar…
Yenimahalle Kırşehirliler Dayanışma Eğitim ve Kültür Derneği,her yıl geleneksel hale getirdikleri sosyal içerikli yardımlarına,hizmette sınır tanımadan,insanlar arasında ayrım yapmadan devam ediyor.
Dernek başkanı Halil Kolukırık ve yönetimi bu yılın ilk ayında bölgelerinde tespit ettikleri 230 yoksul öğrencinin 200’üne kışlık kaban,30’una da kışlık bot giydirerek yüzlerini güldürdü. 2000 yılından bu yana sosyal ve kültürel etkinliklerini sürdüren ve her yıl en az ortalama 150 yoksul çocuk tespit edip kışlık kaban ve ihtiyaç sahibi ailelere çoğunlukla Ramazan Ayı içinde olmak üzere yılın değişik vakitlerinde gıda yardımı yapıldığını açıkladı. Yardımların artarak sürmesi için elimizden geleni yapacağız diyen Başkan Halil Kolukırık sosyal yardımlaşma ve dayanışmanın önemini bir kez daha belirtti.

imgE

2009
Yenimahalle Kırşehirliler Derneğinden Önemli Yardım
Ankara Sosyal Dayanışma ve Yardımlaşmada örnek teşkil eden,insanlar arasında ayrım yapmadan hizmette sınır tanımayan Yenimahalle Kırşehirliler Dayanışma Eğitim ve Kültür Derneği Genel Başkanı Halil Kolukırık ve yönetimi, her yıl geleneksel hale getirdikleri yardım yardımları sürdürüyor. Yenimahalle sınırları içinde yaşayan ihtiyaç sahibi ailelere gıda, okul çantası ve kırtasiye yardımı yapan Başkan Kolukırık,bu yıl ramazan boyunca yardımda bulunduklarını belirtti.
Kolukırık,bu yıla kadar Yenimahalle Belediyesi’nde ve Keçiören Belediyesi’nden de bu konuda destek aldığını ancak bu yıl bazı imkansızlıklardan dolayı alamadıklarını belirtti, yardım konularında desteklerini esirgemeyen Yenimahalle ve Keçiören Belediyelerine teşekkür eden Başkan Kolukırık, dernek yönetiminde bulunan mesai arkadaşlarıma bu yardımların yapılabilmesi için gösterdikleri emekler için teşekkürü bir borç bilirim dedi.Kırşehir Dernekler Federasyonunun Derneğimiz Genel Merkezini Ziyareti

Dernek Başkanımız Sayın Halil KOLUKIRIK, Gümüşkümbet Köyü Etkinliklerinde

1 2

2008
Yenimahalle Kırşehirliler Derneği Yine Yüz Güldürdü
2008 yılı içerinde Yenimahalle Kırşehirliler Dayanışma Eğitim ve Kültür Derneği olarak ihtiyaç sahibi ailelere gıda, çocuklara kırtasiye ve giyim yardımı yapıldı. Yenimahalle Kırşehirliler Dayanışma Eğitim ve Kültür Derneği, ayrım gözetmeksizin yaptığı yardımlara Karşıyaka 5. Cadde’de bulunan merkezinde devam ediyor. Yardımları yıllardır geleneksel olarak Kır Der Yenimahalle Şubesi olarak yapan Başkan Halil Kolukırık Yenimahalle Kırşehirliler Dayanışma Eğitim ve Kültür Derneği olarak daha önceki yıllarda yapılan yardımların artarak devam etmesi için bütün gücümüzle çalışacağız dedi. Yenimahalle Kırşehirliler Dayanışma Eğitim ve Kültür Derneği 2008 yılında 200 aileye ve çocuğa gıda, kırtasiye ve kıyafet yardımında bulundu.

3

2007
İşte Bir Yenisi Daha
Sosyal dayanışmada örnek teşkil eden Kırşehir ve İlçeleri Dayanışma Kültür Derneği Yenimahalle Şubesi bu defa da 45 fakir aile çocuğunu giydirdi.Kır-Der Yenimahalle Şubesinin çalışkan başkanı Halil Kolukırık ve yönetimi,Ramazan ayrı içerisinde tespit ettiği 100 fakir aileye 65’er milyonluk çek vererek azda olsa onların günlük ihtiyaçlarına katkıda Bulunmuştu.Bu defa Ramazan Bayramı arifesinde tespit ettiği 45 fakir aile çocuğunu giydirip kuşatıp onların harçlıklarını vererek sevindiren başkan Kolukırık;”Bu çocukları sevmek ve sevindirmek çok güzel bir duygu,biz bu duyguları geleneksel hale getirdiğimiz yardımlarda yaşıyoruz. Onlar mutlu oldukça bizlerde mutlu oluyoruz. Tek üzüntümüz ise eldeki imkanlar neticesinde tüm ihtiyaç sahiplerine ulaşamamak olduğunu belirten Başkan Kolukırık zaman içerisinde yılmadan bıkmadan yorulmadan elimizdeki imkanlar çerçevesinde yardımlarımızı sürdüreceğiz dedi.

4

2006
Yenimalle Kır-Der’den Yoksula Gıda Yardımı
Ankara’da Kırşehir ve Dayanışma Kültür Derneği Yenimahalle Şubesinin geleneksel hale getirdiği sosyal etkinliklerini bu yılda sürdürüyor. 2000 yılında başlayarak,senenin belli aylarında yoksul insanlara kışlık giyecek, öğrencilere okul çantası, kırtasiye malzemeleri dağıtırken, aynı zamanda 150 fakir aile çocuğunun da yaz aylarında hijyenik ortamda sünnetlerini yaptırıyor. Çocukları sünnet kıyafetleri ile giydirip kuşatan ve Karşıyaka Pazaryeri’nde toplu halde sünnet düğünlerini yapan derneğin başkanı Halil Kolukırık ve yönetimi bu yılda Ağustos ayının 20-21-22 günleri 117 yoksul insana gıda yardımında bulundu.
Başkan Halil Kolukırık yapılan yardımlara katkıda bulunan Başkan Vekili Sefa Köksal’a ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür ederken, okul zamanı kırtasiye ve giyecek yardımlarının yanı sıra kışlık kaban ve ayakkabı gibi giyeceklerin de dağıtılacağını belirtti. Tüm bölge halkının yanlarında olacaklarını dile getiren Kolukırık, sosyal dayanışmayı toplumsal kaynaşmayı sürdüreceklerini ifade ederek, tüm İslam aleminin önümüzdeki Ramazan Bayramı’nın hayırlara vesile olmasını diledi.

5

2005
Yenimahalle Kır-Der Yoksulu Sevindirdi
Hizmette sınır tanımayan ve insanlar arasında ayrım yapmayan sosyal dayanışmada örnek teşkil eden Kırşehir ve ilçeleri Dayanışma kültür derneği Genel Başkanı Halil Kolukırık ve Yönetimi 2005 yılında da sosyal etkinlilerini sürdürdü.
Hizmette sınır tanımayan ve insanlar arasında ayrım yapmayan sosyal dayanışmada örnek teşkil eden Kırşehir ve ilçeleri dayanışma kültür derneği Genel başkanı Halil Kolukırık ve yönetimi 2005 yılın da sosyal etkinliklerini sürdürdü.
3 Temmuz 2005 tarihinde 125 yoksul çocuğu giydirip kuşatıp hijyenik ortamda sünnetlerini yaptıran Kırşehir abdallar gurubu, Kırıkkale’de Mehteran takımı ile mahalli sanatçılarında çalıp söylediği sünnet şöleninde; Kırşehir milletvekilleri Hacı Turan ve Hüseyin Bayındırın yanı sıra Kırşehir Belediye başkanı Halim Çakır, Keçiören Belediye başkanı Turgut Altınok, Yenimahalle Belediye Başkan vekili Yusuf Yalçınkaya, Kır-Der Genel Başkanı Yücel Aydoğan ve Genel Merkez Yönetimi Kır-Der Mamak Şube Bşk. Gürbüz Kaya, Çankaya Şb. Bşk. Sevilay Arslan, Gölbaşı Şb. Bşk.Ekrem Kızılırmak, Sincan başkanı Mehmet Tokgöz, Osman Akdoğan’ın yanı sıra Selami Genel, Nevzat Çelik gibi Kırşehir’li işadamları ve kalabalık halk topluluğunun katılımlarıyla yoksul çocuklara muhteşem bir gün yaşatılmıştı. Bu defa Kır-Der Yenimahalle Şubesinin çalışkan başkanı Halil Kolukırık ve yönetimi Ramazan ayı içerisinde tespit ettikleri 370 yoksul insanımıza yiyecek dağıtımı yaptıktan sonrada bayram arifesinde 85 yoksul çocuk tespit ederek dernek adresi olarak 5.Caddede 5/D’de çocuklar giydirilip ceplerine bayram harçlıkları veren Kolukırık, ikisi üniversite öğrencisi olmak üzere yedi gence burs parası vererek onları sevindiren yönetim bu insanlara hizmet etmek bize zevk veriyor. Hele ki o çocukların yüzlerinin gülmesi şenlenmesi anlık bile olsa bizler için ayrı bir duygu, bizler bu duyguları yıllardır geleneksel hale getirdiğimiz yardımlarımızla yaşıyoruz. Ancak tatminkar olamadığımız içinde üzgünüm diyen başkan Kolukırık keşke bu ülke insanlarının gelir dağılımı düzeyli olsada insanlar ihtiyaçlarını istedikleri zaman  dilediği gibi yapsa. ”Elde gelen öğün olmaz o da vaktinde bulunmaz. Ata sözünü de hatırlatan Kolukırık, her türlü sosyal etkinliklerine maddi manevi katkıda bulunan Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok’a, iki yıldır maddi manevi katkıda bulunan Kırşehir Belediye Başkanı Halim Çakır’a ve yine iki yıldır yönetimde görev alan madden ve manen yardımlarını esirgemeyen başkan vekili Hızır Günindi’ye, beş yıldır yönetimde görev alan başkan yardımcıları Sefa Köksal’a, Mustafa  İşler’e, Süleyman Kurt’a, Faruk Tuncer’e muhasip Nuri Belkaya’ya, Sekreter Adem Kartalcık’a ve yönetimin diğer üyeleri Remzi Eroğlu, Özcan Yörük, Murat Okcu, Orhan Kızıltepe, Özgür Kolukırık’a da tüm yapılan sosyal hizmetlere maddi manevi katkıda bulunduklarından dolayı takdir ve teşekkür eden başkan Halil Kolukırık: Şahsım ve yönetim kurulu adına başta Pakistan olmak üzere diğer ülkelerde de yaşanan deprem felaketi ve buna benzer afetlerde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet yaralılara acil şifalar diliyor, tüm İslam Aleminin Mübarek Ramazan  Bayramlarını Kutluyorum dedi.

11 111

2004
Sosyal Dayanışma Böyle Olur…
Ankara’da Kırşehir ve Dayanışma Kültür Derneği Yenimahalle Şube Başkanı Halil Kolukırık ve Yönetimi, her yıl geleneksel hale getirdikleri yiyecek ve içecek yardımını bu yıl da artırarak sürdürdü. Yenimahalle sınırları içinde yaşayan dar gelirli halka gıda, okul çantası ve kırtasiye yardımı yapan Başkan Kolukırık, bu yıl ramazan boyunca 380 aileye yardımda bulunduklarını belirtti. Kolukırık, bayram’dan sonra da 115 yoksul öğrenciyi giydirip, onların okul çantaları ile kırtasiye ihtiyaçlarını karşıladıklarını söyledi. Kolukırık bu yıla kadar Yenimahalle Belediyesi’nden ve Keçiören Belediyesi’nden de bu konuda destek aldığını ancak bu yıl bazı imkansızlıklardan dolayı alamadıklarını belirterek,yardım konularında desteklerini esirgemeyen Yenimahalle Belediye Başkanı Ahmet Duyar’a ve Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok’a teşekkür etti.
Kolukırık, kendi yönetiminde bulunan, Hızır Günindi, Sefa Köksal, Mustafa İşler, Sevgi Yılmaz, Nuri Belkaya, Adem Kartalcık, Remzi Eroğlu, Sedat Ulaş, Muzaffer Bayındır ve Veysel Altaş’a ayrı ayrı yaptıkları katkılardan, birlik beraberliklerinden dolayı minnettar olduğunu söyledi.

2003
Kır-Der Gönül Almayı Bildi
Kırşehir Ve İlçeleri Dayanışma Kültür Derneği (Kır-Der), ayrım gözetmeksizin yaptığı yardımlara bu yılda devam ediyor. Kır-Der ihtiyaç sahibi ailelere gıda,çocuklara kırtasiye ve giyim yardımı yaptı.
Karşıyaka 5. Cadde’de bulunan dernek merkezinde yapılan yardımlar sayesinde yüzler güldü. Yardımları yıllardır gelenekselleşen Kır-Der, hemşire ya da bölge ayrımı yapmaksızın ihtiyaç sahiplerine yardımda bulunuyor. 2003 Yılı içerisinde 200 aileye ve çocuğa gıda,kırtasiye ve kıyafet yardımlarında bulunan Kır-Der Yenimahalle Şube Başkanı Halil Kolukırık, amaçlarının geldiğince insanların yüzünü güldürmek olduğunu söyleyerek, Kır-Der Yenimahalle Şubesinin çalışmalarını şöyle anlattı:
“Her sene 150-200 çocuğumuzu giydirip kuşatıyoruz. Geçen senelerde Karşıyaka Pazar yeri içinde ihtiyaç sahibi çocuklarımızı sünnet ettirdik. Bunun yanı sıra her yıl en az 300-400 fakir aileye ayrım yapmaksızın gıda yardımında bulunuyoruz. Son üç yıldır da giyim yardımlarımız sürüyor.Yardımlarımız yanı sıra insanımızın sesi oluyoruz, sorunlarını yetkili adreslere iletiyoruz. İnsanlarımızın  cenaze ve düğünlerine katılıyoruz. Maddi manevi her türlü desteği göstermeye çalışıyoruz. Bu yılki yardımlarımızda isminin açıklamasını istemeyen iki vatandaşımızda katkısı oldu. Ayrıca belediyenin de gıda paketleri yönünden katkısı oldu. İnsanlarımız için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz; bu kapıya geleni mümkün olduğunca boş çevirmemeye çalışıyoruz. Biz bütün bu yardım ve çalışmaları tüm dernek çalışanları olarak yapıyoruz.O nedenle tüm dernek üyelerimize teşekkürü bir borç bilirim.”

aa

2002
Kır-Der Yenimahalle Şubesinde Yoğun Tempo
Kırşehir  ve İlçeleri Dayanışma ve Kültür Derneği Yenimahalle Şubesi,Başkan Kolukırık yönetiminde yoğun bir tempo içinde çalışıyor. Başkan Halil Kolukırık ve Yönetim Kurulu üyelerini ziyaret ettikleri Belediye Başkanı Tuncay Alemdaroğlu’na Yenimahalle’nin sorunlarıyla ilgili bir istek paketi  sundular.
Ramazan nedeniyle de çeşitli etkinlikler düzenlediklerini bildiren Başkan Halil Kolukırık, bölge insanlarının kederli ve kıvançlı günlerinde yanlarında olamaya çaba gösterdiklerini söyledi. Kır-Der Yenimahalle Şube Başkanı Kolukırık, Yenimahalle’nin güzelleştirilmesi,  vatandaş-esnaf ilişkileri, bozuk yollar, semtlere parklar yapılması için istekte bulunduklarını söyledi.

2001
Kır-Der Hizmette Sınır Tanımıyor
 Hizmette Sınır Tanımayan ve İnsanlar Arasında Ayrım Yapmayan Sosyal Dayanışmada Örnek Teşkil Eden Kırşehir ve İlçeleri Dayanışma Kültür Derneği Yenimahalle Şube Yönetimi 2001 Yılında Sosyal Etkinliklerini Sürdürdü.
Kır-Der Yenimahalle Şubesinin çalışkan başkanı Halil Kolukırık ve yönetimi Ramazan ayı içerisinde tespit ettikleri 370 yoksul insanımıza yiyecek dağıtımı yaptıktan sonrada bayram arifesinde 85 yoksul çocuk tespit ederek dernek adresi olan Yeşilevler 5.Cadde’de 5/D’de çocuklar giydirilip kuşatıldı. Ceplerine bayram harçlıkları veren Kolukırık, ikisi Üniversite öğrencisi beşi lise öğrencisi olmak üzere yedi gence burs parası vererek onları sevindiren yönetim bu insanlara hizmet etmek bizlere zevk veriyor dedi.

2000
Dar Gelirlilere Gıda,Öğrencilere Kırtasiye Ve Giyim Yardımı
Kırşehir ve İlçeleri Dayanışma Kültür Derneği Yenimahalle Şubesi,ihtiyaç sahibi ailelere gıda,çocuklarını da kırtasiye ve giyim yardımı yaptı.
Kır-Der Yenimahalle Şube Başkanı Halil Kolukırık, yönetimin diğer üyeleri ile birlikte yardımlarına bu yılda devam etti. İhtiyaç sahibi ailelere gıda, çocuklara kırtasiye ve giyim yardımında bulundu. Yapılan yardımları gelenek haline getiren Kır-Der Yenimahalle Şubesi 230 aileye gıda,80 çocuğa da kırtasiye ve giyecek yardımında bulunarak, insanların zor günlerinde yanlarında olmanın güzel bir örneğini verdi. Başkan Kolukırık, sosyal etkinliklerin artarak devam edeceğini söyledi.